KRÁSNA A ZDRAVÁ ZÁHRADA AJ POČAS OBDOBIA SUCHA

Každý záhradkár a milovník zelených trávnatých plôch sa cíti dobre v takej záhrade, ktorá je zdravá a žiari sýtymi farbami. Často aj dobrá starostlivosť majiteľa o okrasnú záhradu alebo trávnik nepostačuje, pokiaľ táto nemá k dispozícii kvalitné zavlažovanie. Pre tento účel slúžia rôzne druhy závlahových systémov, ktoré pomáhajú dosiahnuť a udržať pekný a zdravý vzhľad záhrady a trávnika počas celého vegetačného obdobia. Automatická závlaha je veľkým pomocníkom v záhrade a investícia vložená do takéhoto zariadena nie je v žiadnom prípade "vyhodením peňazí".

Ponúkame kompletnú odbornú realizáciu automatických závlahových systémov značky HUNTER. Dodanie funkčného závlahového systému zahŕňa zameranie pozemku, návrh s rozpočtovaním závlahového systému, a následnú realizáciu a inštaláciu v teréne. Samozrejmosťou je aj záručný a pozáručný servis na nami dodávané závlahy.

závlaha závlaha závlaha závlaha závlaha závlaha

Štandardným riešením je inštalácia závlahy s automatickou riadiacou jednotkou, ktorá svojimi funkciami ponúka individuálne možnosti nastavenia podľa aktuálnej potreby zavlažovania v danej záhrade. Či sa už jedná o automatické výsuvné polievače na zatrávnené plochy alebo kvapkovú závlahu vo výsadbách okrasných drevín, ale i mikro závlahu či závlahové sondy, ktoré sa dajú využiť v úžitkovej záhrade alebo vo vyvýšených záhonoch. Jednou riadiacou jednotkou teda vieme efektne naplánovať pravidelné zalievanie celej záhrady. Správnym nastavením kvalitne navrhnutého a nainštalovaného závlahového systému môžeme zákazníkovi ušetriť jednak čas ale aj vodné zdroje, ktoré su v dnešnej dobe už i tak výrazne obmedzené.

Závlahový systém v záhrade ponúka praktickú aj estetickú funkciu...

závlaha

PGJ rotačné polievače

závlaha

Pro Spray stacionárne polievače

závlaha

MP rotatory Hunter

Výhody, ktoré prináša závlahový systém Vašej záhrade:

Ušetrí Vám čas spúšťanie závlahy je riadené elektronickou jednotkou, ktorá po nastavení spustí automaticky závlahový systém v ktorúkoľvek hodinu počas dňa alebo noci a na ľubovoľnú dĺžku polievania jednotlivých závlahových vetví. Ani Vaša dovolenka alebo dlhšia neprítomosť neovplyvní kvalitu vzhľadu Vašej záhrady.

Ušetrí Vám náklady za vodu a energie - Ideálny čas na zavlažovanie je noc alebo skoré ranné hodiny. Vtedy sú straty spôsobené odparovaním najnižšie a zvyčajne je aj najnižšia intenzita vetra. Riadiaca závlahová jednotka môže byť vybavená aj senzorom, ktorý v prípade dažďa počas Vašej neprítomnosti automaticky preruší naplánované zavlažovanie. Zákazník si sám dokáže jednoducho naplánovať a ustrážiť spotrebu vody tak, aby trávnik dostal práve toľko a len toľko vody, koľko potrebuje, či je už závlaha spustená počas dňa alebo v noci.

Rovnomerne dodáva vodu trávniku a rastlinám - postrekovače sú rozmiestnené tak, aby počas zavlažovania bola plocha rovnomerne zaliata, rovnako ako pri daždi. Vďaka širokej ponuke postrekovačov Hunter na trhu, je možné zavlažiť každý kút v záhrade.

Znižuje pracnosť so zavlažovaním - už žiadne ťahanie hadíc po celom pozemku, cez celú záhradu, rozvíjanie a opätovné ukladanie každý deň... Postrekovače sú výsuvné a sú priamo zabudované pod trávnikom alebo vo výsadbe. Mimo prevádzky sú skryté pod povrchom pôdy a až pri zavlažovaní sa pod tlakom vody vysunú a zavlažujú. Po ukončení zavlažovania sa postrekovače automaticky zasunú späť do svojho puzdra pod terén. Takéto závlahy zabudované v trávniku sú bezproblémové aj pri nízkom kosení trávnika.

Umožňuje dodatočne prispôsobiť svoju funkciu - závlahové výsuvné hlavice sa samozrejme dajú do určitej miery aj dodatočne prispôsobiť v prípade dodatočnej zmeny v záhrade. Je možnosť nastavenia diaľky a frekvencie závlahy, potrebného uhla zavlažovania alebo dočasného odstavenia jednotlivých výsuvných hlavíc.

Zavlažovanie výsadieb okrasných drevín - v systéme automatických závlah môže byť zahrnuté a nainštalované aj zavlažovanie výsadieb okrasných drevín, stromov, krov, kvetinových záhonov. Tento vysoko úsporný systém zavlažovania dodáva vodu jednotlivým rastlinám v malom potrebnom množstve. Jedná sa o povrchové kvapkové hadice s kompenzáciou tlaku s postupným odkvapkávaním vody priamo ku každej rastline vo vašej výsadbe. Estetická stránka výsadby je tiež zachovaná, keďže povrchový hadicový rozvod je prekrytý buď dekoračnou alebo mulčovacou kôrou, prípadne dekoračným kameňom.