KRÁSNA A ZDRAVÁ ZÁHRADA AJ POČAS OBDOBIA SUCHA


   Každý záhradkár a milovník zelených trávnatých plôch sa cíti dobre v takej záhrade, ktorá je zdravá a žiari sýtymi farbami. Často aj dobrá starostlivosť majiteľa o okrasnú záhradu alebo trávnik nepostačuje, pokiaľ táto nemá k dispozícii kvalitné zavlažovanie. Pre tento účel slúžia rôzne druhy závlahových systémov, ktoré pomáhajú dosiahnuť a udržať pekný a zdravý vzhľad záhrady a trávnika počas celého vegetačného obdobia. Sú veľkým pomocníkom v záhrade a investícia vložená do týchto zariadení nie je v žiadnom prípade "vyhodením peňazí".
 
         
 
         
 
         
 
         


Výhody, ktoré prináša závlahový systém Vašej záhrade:

Ušetrí Vám čas
spúšťanie závlahy je riadené elektronickou jednotkou, ktorá spustí automaticky závlahový systém v ktorúkoľvek hodinu počas dňa alebo noci. Je to ideálne riešenie pre ľudí, ktorí z rôznych dôvodov nemajú dostatok voľného času na polievanie záhrady, alebo plocha záhrady je priveľká na manuálne zavlažovanie, prípadne ich zdroj vody - studňa "trpí" nedostatkom vody a zavlažovanie je potrebné vykonávať v noci, kôli najefektívnejšiemu využitiu vody. Ani Vaša dovolenka alebo dlhšia neprítomosť neovplyvní kvalitu vzhľadu Vašej záhrady.

Lacnejšie ale tiež efektívne riešenie závlahového systému je aj manuálne spúšťanie závlahy pomocou guľového ventilu. Tu tiež odpadá strata času s pracným manuálnym zalievaním pomocou hadíc; trávnik si môžete nechať zavlažovať napríklad počas raňajok alebo večere a Vaša osobná prítomnosť v tomto čase v záhrade nie je nevyhnutná.


Ušetrí Vám náklady za vodu a energie - Ideálny čas na zavlažovanie je noc. Vtedy sú straty spôsobené odparovaním najnižšie a zvyčajne je aj najnižšia intenzita vetra. Riadiaca závlahová jednotka môže byť vybavená aj senzorom, ktorý v prípade dažďa počas Vašej neprítomnosti automaticky preruší naplánované zavlažovanie. Zákazník si sám dokáže jednoducho naplánovať a ustrážiť spotrebu vody tak, aby trávnik dostal práve toľko a len toľko vody, koľko potrebuje, či je už závlaha spustená počas dňa alebo v noci.

Rovnomerne dodáva vodu trávniku a rastlinám - postrekovače sú rozmiestnené tak, aby počas zavlažovania bola plocha rovnomerne zaliata, rovnako ako pri daždi. Vďaka širokej ponuke postrekovačov na trhu, je možné zavlažiť každý kút v záhrade. Je odstránený nežiadúci efekt spôsobený najčastejšie ručným hadicovým zalievaním a to: nadmerné lokálne zaliatie trávnika, ktoré podporuje vznik hubových chorôb, prípadne nedostatočné zavlaženie niektorých častí trávnika, ktoré následne vysychajú. Rovnomerné rozloženie vody ocení majiteľ záhrady tiež po hnojení trávnika. Trávnik opäť rovnomerne získa zdravú zelenú farbu a je zabránené spáleniu trávnika hnojivami.

Znižuje prácnosť so zavlažovaním - už žiadne ťahanie hadíc po celom pozemku, cez celú záhradu, rozvíjanie a opätovné ukladanie každý deň... Postrekovače sú výsuvné a sú priamo zabudované v trávniku alebo vo výsadbe. Mimo prevádzky sú skryté pod povrchom pôdy a až pri zavlažovaní sa pod tlakom vody vysunú a zavlažujú. Po ukončení zavlažovania sa automaticky zasunú späť do svojho puzdra pod terén. Takéto závlahy zabudované v trávniku sú bezproblémové aj pri nízkom kosení trávnika.

Umožňuje dodatočne prispôsobiť svoju funkciu - závlahové výsuvné hlavice sa samozrejme dajú do určitej miery aj dodatočne prispôsobiť v prípade potreby alebo dodatočnej zmeny v záhrade (napr.: nové výsadby okrasných drevín, nový altánok v záhrade, ktorý predtým plánovaný nebol a je nežiadúce aby bol v zavlažovacom poli). Je možnosť nastavenia diaľky a frekvencie závlahy, potrebného uhla zavlažovania alebo dočasného odstavenia jednotlivých výsuvných hlavíc.

Zavlažovanie výsadieb - v systéme automatických závlah môže byť zahrnuté a nainštalované aj zavlažovanie výsadieb okrasných drevín, stromov, krov, kvetinových záhonov. Tento vysoko úsporný systém zavlažovania dodáva vodu jednotlivým rastlinám v malom potrebnom množstve. Jedná sa o povrchové kvapkové hadice s kompenzáciou tlaku s postupným odkvapkávaním vody priamo ku každej rastline vo vašej výsadbe. Estetická stránka výsadby je tiež zachovaná, keďže povrchový hadicový rozvod je prekrytý buď dekoračnou alebo mulčovacou kôrou, prípadne dekoračným kameňom.

         
 
         
 
         
 


Vieme Vám kompletne navrhnúť, zabezpečiť a zrealizovať odbornú inštaláciu vhodného závlahového systému. 
 
 

S kvalitným zavlažovacím systémom sa výsledok zaručene dostaví !


späť

Úvod O firme Naše realizácie Kontakt Aktuálne Prvý krok