VÁŠ TRÁVNIK OD VÝSEVU AŽ PO KOSENIE

Zdravý a dobre udržiavaný trávnik


   Založíme Vám trávnik na malých i veľkých plochách, buď formou výsevu s použitím sejačky so štrbinovým aplikátorom na presný výsev alebo uložením už hotového trávnika.

   Pri voľbe založenia trávnika výsevom používame len profesionálne kvalitné trávne zmesi s individuálnym prístupom výberu osiva. Posúdime danú lokalitu a typ pôdy a taktiež účel, pre ktorý bude trávnik určený (zatrávnenie verejných priestranstiev, reprezentatívne trávniky, športové a zaťažované plochy, do okrasných záhrad pri rodinných domoch...) Všetky práce od prípravy pôdy, cez výsev až po údržbu trávnika robíme pomocou mechanizácie na trávniky.

   V poslednej dobe veľmi rozšírená forma ukladania hotových trávnikov ponúka rýchly a pekný trávnik vo Vašej záhrade na "počkanie". Ponúkame Vám i túto možnosť. Trávnik Vám nielen uložíme, ale i kompletne odburiníme a pripravíme pôdu, zabezpečíme dopravu materiálu.

Pôvodný stav pozemku - plošné odburinenie herbicídom


Zemné práce a inštalácia závlahového systému


Detailná úprava plochy, sieť proti krtom, pokládka trávy


Trávnik hneď po dokončení a mesiac po dokončení


Starostlivosť o trávnik - všetkým zákazníkom ponúkame odbornú starostlivosť o ich trávnik s použitím profesionálneho materiálu a mechanizácie. Aj na prvý pohľad zničená trávnatá plocha sa dá ešte zachrániť vhodným odborným zásahom. Celoročnou starostlivosťou zabezpečíme pre každý trávnik včasný, vhodný a odborný zásah. Zákazník nemusí kupovať drahé záhradné stroje, nepoškodí si trávnik prehnojením alebo zanedbaním hnojenia a hlavne ušetrí čas. Chcete mať stále hustý, zelený, zdravý trávnik bez burín so schopnosťou rýchlej regenerácie po poškodení? O všetko sa postaráme my:

Kosenie trávnikov - veľkých i malých plôch so zberným zariadením a použitím rotačných kosačiek motorových i elektrických, vretenových kosačiek. Kosíme i ruderálny porast a dlho nekosené plochy vyžínačmi a krovinorezomi. Zabezpečíme tiež odvoz biologického odpadu.
Vertikutácia (prerezanie) - zlepšuje zásobovanie vodou, vzduchom a živinami, podporuje zakorenenie a odnožovanie tráv, znižuje možnosť vzniku chorôb
Aerifikácia (prevzdušnenie) - optimalizuje výmenu vzdušných plynov, zlepšuje odvod vody
Pieskovanie - zlepšuje štruktúru vegetačnej vrstvy, odstraňuje mazlavosť povrchu
Hnojenie - hnojíme pomocou posypového vozíka s presným aplikátorom dávkovania a použitím profesionálnych dlhodobých špeciálnych trávnikových hnojív s účinkom jedného hnojenia 8-12 týždňov. Takýmto hnojením zabezpečíme postupné a rovnomerné uvoľňovanie živín, zabránime prehnojeniu trávnika a v konečnom dôsledku ušetríme zákazníkovi peniaze a čas.
Dosev zrednutých a starých trávnikov - pri správnej následnej údržbe tento zásah zabezpečí prehustenie porastu a trávnik získa opäť vzhlad a vlastnosti novozaloženého trávnika
Chemické odburinenie - likvidácia nežiadúcich dvojklíčnolistých burín a machu v trávniku
Inštalácia závlahového systému - zabudujeme do nových aj starých trávnikov. Možnosť výberu od jednoduchých poloautomatických prevedení až po profesionálne závlahy riadené elektronickou riadiacou jednotkou
Hrabanie lístia a odvoz biologického odpadu

Pri problémoch pestovania trávnikov Vám radi poradíme, prípadne zrealizujeme nami navrhnuté riešenie.

  Ukážky najčastejších chýb a poškodenia porastu pri pestovaní trávnika:

1. Nerovnomerná a nedostatočná závlaha: trávnik stráca svoju sýtozelenú farbu, na ploche sa začnú vyskytovať väčšie nerovnomerne sfarbené fľaky (mapy) od zelenej až po žltú. Po dlhšom čase bez dostatku vody začnú odumierať steblá tráv a tvoria sa holé miesta - trávnik vymiera.


2. Nesprávne hnojenie: trávnik sa môže nesprávnym hnojením dostať do dvoch extrémnych stavov - prehnojenie alebo akútny nedostatok živín. Častokrát je tento stav zapríčinený neodborným a nerovnomerným aplikovaním hnojiva. Ani správne hnojenie nemusí znamenať úspech. Pri nedostatočnej závlahe je tráva vplyvom hnojiva spálená a vzniká nežiadúci prísušok na vrchnej vrstve pôdy. Následne sú viditelné hlboké pukliny (viď. príklad).


3. Nekvalitné kosenie: Trávnik stráca svoju kvalitu i nesprávnym kosením - nedostačujúca kvalita kosačky, nesprávne nastavená výška kosenia, kosenie s tupým nožom, atď.

4. Ostatné nedostatky: dlhodobé premočenie porastu trávnika, zaburinenie, napadnutie trávnikovými chorobami a škodcami.


5. Poškodenie zvieratami: najčastejším neprajníkom pekného trávnika, ale i okrasných drevín sú krti, hlodavce, ale i domáce zvieratá, najmä psy.
Pokiaľ máte tieto alebo iné problémy pri ošetrovaní Vášho trávnika, obráte sa na nás. Radi Vám poradíme a navrhneme najvhodnejšie riešenie daného problému.

Trávnik 6 týždňov po rekonštrukcii našou firmou


Odborným zásahom sa výsledok zaručene dostaví !


Úvod O firme Naše realizácie Kontakt Aktuálne Prvý krok